ෆොක්ස් හිල් සුපර්ක්‍රොස් අනතුරෙන් 07 ක් මරුට

ශ්‍රී ලංකාවේ පැවති මෝටර් රථ ඉසව්වකදී මෝටර් රථයක් නරඹන්නන් වෙතට කඩා වැදීමෙන් පුද්ගලයන් හත් දෙනෙකු මියගොස් 21 දෙනෙකු තුවාල ලබා තිබේ. දියතලාව හමුදා කඳවුරු නගරයේදී ඉරිදා ෆොක්ස් හිල් සුපර්ක්‍රොස් තරගයේදී මෙම අනතුර සිදු විය. මියගිය අය අතර අට හැවිරිදි දැරියක් ඇතුළු ධාවන නිලධාරීන් සිව් දෙනෙකු මෙන්ම නරඹන්නන් ද සිටින බව යුද හමුදාව පවසයි.

රියදුරු, ඔහුගේ තත්ත්වය සහ ඔහුට චෝදනා එල්ල වන්නේද යන්න පිළිබඳව තොරතුරු කිහිපයක් නිකුත් කර ඇත.

එහෙත් බලධාරීහු පැවසුවේ හමුදාවට අයත් ධාවන පථයේ ඇති වූ අනතුර සම්බන්ධයෙන් පූර්ණ පොලිස් පරීක්‍ෂණයක් පැවැත්වෙන බවයි. ශ්‍රී ලංකාවේ මධ්‍යම දකුණු ප්‍රදේශයේ දියතලාව යනු හිටපු ආරක්ෂක නගරයක් වන අතර හමුදාව එහි ඇකඩමියක් පවත්වාගෙන යයි.

“මෝටර් රථය ධාවනය වන මංතීරුවෙන් ඉවතට පැනීම නිසා මෙම අනතුර සිදුව ඇති බව” පොලිස් මාධ්‍ය ප්‍රකාශක නිහාල් තල්දූව පැවසූ බව බීබීසී සිංහල සේවය වාර්තා කරයි.

ඇසින් දුටුවන් පවසන පරිදි අනතුර සිදුව ඇත්තේ තවත් මෝටර් රථයක් මාර්ගයට පෙරලීමෙන් පසුවය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *