Samsung – ලොව අංක 1 රූපවාහිනී නිෂ්පාදකයා ‘සැම්සුන් සහන’ හඳුන්වා දෙයි. පීඩාවට පත් ජනතාවට සහන සැලසීම සඳහා රුපියල් 900,000 දක්වා වට්ටම්

සමස්ත ශ්‍රී ලංකාවම දැඩි ආර්ථික අර්බුදයකට මුහුණ දී සිටින මෙවැනි අර්බුදකාරී කාලවලදී සිය පාරිභෝගිකයින්ට සහන සැලසීම සඳහා මෙරට ප‍්‍රමුඛතම ඉලෙක්ට්‍රොනික වෙළෙඳ නාමය වන Samsung ‘සැම්සුන් සහන’ නමින් නව ප‍්‍රවර්ධන වැඩසටහනක් පසුගියදා එළිදැක්වීය. විනෝදාස්වාද පද්ධතියක් (entertainment system) මිලදී ගැනීමෙන් ඔබගේ නිවස අලංකරණයට පමණක් නොව පවුලේ සැමට එක්ව රසවින්දනාත්මක අත්දැකීමක් විඳීමට කැමැති පාරිභෝගිකයින් සඳහා සිය රූපවාහිනී පරාසය සඳහා රුපියල් 900,000ක් දක්වා දැවැන්ත වට්ටම් ලබා දෙමින් සහන සැලසීමට Samsung පියවර ගෙන තිබීම කැපී පෙනේ.

ආර්ථික උද්ධමනය හේතුවෙන් රූපවාහිනී මිල ගණන් ඉහළ මට්ටමක පවතින අවස්ථාවක මෙම සැම්සුන් සහන ප‍්‍රවර්ධනය යටතේ පාරිභෝගිකයින්ට රුපියල් 900,000/- දක්වා වට්ටම් හිමිකර ගැනීමට අවස්ථාව ලබා දෙමින් පාරිභෝගිකයින්ට Samsung TV මිලදී ගැනීමට හැකියාව ඇත. ජූලි 5 වනදායින් ආරම්භ වන සැම්සුන් සහන ප‍්‍රවර්ධනය මගින් පාරිභෝගිකයින්ට සහනදායී මිලකට උසස් තත්වයේ Samsung TVs මිලදී ගැනීමට ඉඩ සලසයි.

Samsung 43’’ FHD Smart TV එකක් රු. 8,000/- ක වට්ටමක් සමඟින් රු. 204,999/- ක් වැනි අඩු මිලකට ඔබට දැන් මිලදී ගැනීමට හැකිය. රු. 20,000/- ක වට්ටමක් සමඟින් 43” UHD TV එකක් දැන් රුපියල් 249,999/- ක් වැනි මිලකට ලබා ගත හැකිය. තවද Samsung 50’’ UHD TV එකක් රු. 319,999/- ක් වැනි විශේෂ අඩු කළ මිලකට ලබා ගත හැකි අතරම 55” UHD TV එකක් රු. 50,000/- ක වට්ටමක් සමඟින් රු. 399,999/- කට මිලකට ලබා ගත හැකිය. රු. 60,000/-ක විශේෂ අඩු කළ මිලක් සහිතව 65” UHD TV එකක් දැන් රුපියල් 569,999/- ක මිලකට ලබා ගත හැකි අතර 75” UHD TV එකක් රු. 100,000/- ක විශේෂ අඩු කළ මිලක් සමඟින් රු. 799,999/- කට මිලදී ගැනීමට ඔබට හැකිය.

QLED පරාසය තුළ, Samsung විසින් 55” QLED TV සඳහා රු. 65,000/- ක්, 65” QLED TV සඳහා රු. 160,000/- ක් සහ 75” Neo QLED 8K TV සඳහා රු. 300,000/-ක් වශයෙන් විශේෂ වට්ටම් ඔබට ලබා දෙයි. මෙම ප‍්‍රවර්ධනය යටතේ ඔබට හිමි කරගත හැකි ඉහළම වට්ටම වන්නේ 85” Neo QLED 8K TV එකක් සඳහා රුපියල් 900,000/- ක් වන අතර එය දැන් ඔබට රු. 4,399,999/- ක් වැනි මිලකට ලබා ගත හැකිය.

මේ පිළිබඳව අදහස් දක්වමින් සැම්සුන් ශ්‍රී ලංකා කළමනාකාර අධ්‍යක්ෂ කෙවින් සුන්ග්සු යූ මහතා පැවසුවේ ‘’අපි සැමවිටම අපගේ පාරිභෝගිකයින්ගේ අවශ්‍යතාවන් පිළිබඳව අවධානයෙන් සිටිනවා. අපට අවශ්‍ය ඔවුන් සියලූ දෙනාම අපගේ නිෂ්පාදන දැරිය හැකි පහසු මිලකට ලබා ගැනීම සහ අපගේ නවෝත්පාදනයන් ඉතා ආසාවෙන් භුක්ති විඳිනවා දැකීමටයි. මෙවැනි අසීරු කාලවලදී පවා සහනදායී මිලකට උසස් තත්වයේ රූපවාහිනී මිලදී ගැනීමට සැම්සුන් පාරිභෝගිකයින්ට ඉඩ සලසන සැම්සුන් සහන අප හඳුන්වා දුන්නේ ඒ නිසයි.’’ යනුවෙනි.

රූපවාහිනීවල ඇති නවතම තාක්ෂණයන් සමඟින් සැම්සුන් ඉලෙක්ට්‍රොනික්ස් දශකයකට අධික කාලයක් පුරා රූපවාහිනී වෙළෙඳපොලේ ප‍්‍රමුඛයා වී සිටී. 2022 දී, සැම්සුන් නැවතත් අඛණ්ඩව වසර 16 වන වරටත් එයට හිමි වෙළඳපල කොටස අනුව අංක 1 ස්ථානයට හිමි කරගැනීමට සමත් විය. පාරිභෝගිකයා කේන්ද්‍ර කරගත් නවෝත්පාදනය සමඟින් සැම්සුන් රූපවාහිනී තිර නිර්මාණය කරනු ලබන අතර එය Neo QLED 8K ඇතුළු සැම්සුන් රූපවාහිනී තිරවලට පරිපූර්ණ, ස්වභාවික ඡුායාරූපයක ප‍්‍රමිතිය ලබා දීමට උත්සාහ කරයි. කෘත‍්‍රිම බුද්ධියක් (AI) මගින් බල ගැන්වෙන ඉහළම ප‍්‍රමිතියෙන් යුතු ඡුායාරූප සහ අද්විතීය විශේෂාංගවලින් සමන්විත නවීන කාලයට ඔබින රූපවාහනියක් ලෙස සැම්සුන් Neo QLED 8K පෙන්වා දිය හැකිය.

නිිවස මධ්‍යයේ ආලින්දයට අපූර්ව සුන්දරත්වයක් එක් කරන රූපවාහිනියේ සියලූ උපාංග ඉතා පහසුවෙන් පාලනය කරමින් තමන් කැමති හා හොඳම විශේෂාංග භාවිත කිරීමේ හැකියාව පරිශීලකයන්ට ඉමහත් පහසුවක් වනු ඇත. සැම්සුන් Tizen වෙතින් බලගන්වනු ලබන සිය නවතම රූපවාහිනී තිරය වන Smart Hub එළිදක්වනු ලැබුවේ ඒ වෙනුවෙනි. පරිශීලකයන්ට නවමු අත්දැකීමක් ලබා ගැනීමේ පහසුව සලසා දෙමින් රූපවාහිනීයේ සෑම විශේෂාංගයක්ම අන්තර්ගත සුවිශේෂී රූපවාහිනී තිරයක් Smart Hub තුළින් ගෙන ඒමට මෙහිදී සැම්සුන් කටයුතු කර ඇත. ඒ තුළින් පරිශීලක පහසුව වෙනුවෙන් විශේෂාංග, සැකසීම් හා අන්තර්ගතය තවදුරටත් Media, Gaming Hub සහ Ambient ලෙස වර්ග තුනකින් වෙනස්ව දැක්වීමට කටයුතු කිරීමද විශේෂත්වයක් ලෙස දැක්විය හැකිය.

සැම්සුන් විසින් හඳුන්වා දී ඇති Neo QLED 8K රූපවාහිනියේ විශේෂත්වය වන්නේ එය 8K ප‍්‍රමාණයේ Neural Quantum Processor කින් යුක්ත වීමය. එහිදී තනි තනිව ක‍්‍රියා කරන neural AI ජාල 20 ක් මඟින් එක් එක් දර්ශනයන් විශ්ලේෂණය කරමින් අන්තර්ගතය තුළ ඇති මුල් පින්තූරයේ ගුණාත්මක භාවය පිළිබඳ අවධානය යොමු නොකරමින් සුපැහැදිලි හා වර්ණවත් රූප සමඟින් ඉහළම තත්වයේ පින්තූරයක් පරිශීලකයාගේ දෙනෙත් අභියසට ගෙන එනු ලබයි.

මෙම සැම්සුන් රූපවාහිනී පරාසය බලයලත් හවුල්කරුවන් වන Softlogic, Singer, Singhagiri, Damro සහ Samsung e-Store වෙතින් මිලදී ගැනීමට හැකිය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *