කොටි හමුදා උපකරණ සොයා මුල්ලිවයිකාල් කැණීම් කටයුතු

යුද්ධයේ අවසන් දිනවල මුල්ලිවයිකාල් ප්‍රදේශයට බටහිර දෙසින් වූ වෙරළාසන්න ප්‍රදේශයක එල්.ටී.ටී.ඊ.ය විසින් වළදැමූ බවට සැලකෙන ස්ථානයක උසාවි නියෝගයක් මත කැණීමක් සිදු කර ඇත. මෙහෙයුම අද (23) පෙරවරු 9 ට ආරම්භ විය.

මුලතිව් පොලිස් විශේෂ විමර්ශන නිලධාරීන්ට ලද තොරතුරක් මත කොටි සංවිධානය විසින් එම ප්‍රදේශයේ ආයුධ සහ වටිනා භාණ්ඩ වළ දමා ඇතැයි සැලකෙන ස්ථානයක් කැණීම සඳහා පසුගිය (19.11.23) දින අධිකරණයේ නඩුවක් පවරා තිබිණි.

කැණීම් කටයුතු

විනිසුරුවරයාගේ අවසරය මත මුලතිව් මහේස්ත්‍රාත් අධිකරණයේ විනිසුරු ධර්මලිංගම් ප්‍රදීපන් මහතා ඉදිරියේ කැණීම් කටයුතු සිදු කෙරෙන්නේ පොලිසිය, විශේෂ ක්‍රියාකාරී බළකාය, යුද හමුදාව, ග්‍රාමසේවා, පුරාවිද්‍යා දෙපාර්තමේන්තුව, සෞඛ්‍ය දෙපාර්තමේන්තුව සහ අධිකරණ වෛද්‍ය පොලිසියේ සහභාගිත්වයෙන්. බර යන්ත්‍ර සූත්‍ර යොදා කැණීමේදී පොළවෙන් එන ජලය නිරීක්ෂණය කිරීමට හැකිවී ඇතත් එම ස්ථානයේ කැණීම් කටයුතු අඛණ්ඩව සිදුවෙමින් පවතී.

තවත් බර වැඩ යන්ත්‍රයක් ක්‍රියාත්මක වෙමින් පවතී.

පසුගිය පංගුනි මාසයේ එම ප්‍රදේශය ආසන්නයේ කැණීම් කටයුතු සිදු කර ඇති අතර කිසිවක් සොයා ගැනීමට නොහැකි වූ බැවින් එය වසා දමා ඇති බව සඳහන් කිරීම වටී.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *