මුම්බායි දැවැන්ත දැන්වීම් පුවරුවක් කඩා වැටීමෙන් 14 දෙනෙකු මිය ගොස් 60 දෙනෙකුට තුවාල

මුම්බායි හි දරුණු කුණාටුවක් අතරතුර දැන්වීම් පුවරුවක් කඩා වැටීමෙන් පුද්ගලයින් 14 දෙනෙකු මිය ගොස් අවම වශයෙන් 60 දෙනෙකු තුවාල ලබා ඇති බව බලධාරීහු ප්‍රකාශ කළහ.
දැන්වීම් පුවරුව තිබුණේ ඉන්ධන පිරවුම්හල ඉදිරිපිටයි. ඉන්ධන පිරවීමේ පහසුකම මධ්‍යයේ ව්‍යුහය කඩා වැටෙන අයුරු දෘෂ්‍යමාන වේ. මෙම ව්‍යුහය සවිකිරීමට දැන්වීම් පුවරු ප්‍රචාරණ ආයතනයට අවසරයක් තිබුණේද යන්න පිළිබඳව ප්‍රජා බලධාරීන් සොයා බලයි. එම දැන්වීම් පුවරුවේ ලෝහ රාමුව ඉන්ධන පිරවුම්හලේ තිබූ මෝටර් රථ කිහිපයක වහලය ඉරී ගියේය. පොලිසිය පැවසුවේ ජාතික ආපදා ප්‍රතිචාර බලකායේ (NDRF) කණ්ඩායම් එම ස්ථානයේ සිටින අතර සුන්බුන් යට සිරවී සිටින දිවි ගලවා ගත් අය සොයමින් සිටින බවයි.

මහාරාෂ්ට්‍ර ප්‍රධාන අමාත්‍ය එක්නාත් ෂින්ඩේ පැවසුවේ මිනිසුන් බේරා ගැනීම ප්‍රමුඛතාවය වන අතර තුවාල ලැබූවන්ට ප්‍රතිකාර කිරීම රජය විසින් බලා ගන්නා බවයි. “ජීවිත අහිමි වූවන්ගේ පවුල් සඳහා රුපියල් ලක්ෂ 5 ක් ලබා දෙනු ඇත. මුම්බායි හි එවැනි සියලුම පුවරු පරීක්ෂා කරන ලෙස මම අදාළ බලධාරීන්ට උපදෙස් දී ඇත,” ෂින්ඩේ මහතා පැවසීය.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *